Mesajı Okuyun
Old 11-06-2013, 10:56   #9
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Mevlüt KILIÇASLAN
merhaba hocam.meslektaşımın yapmış olduğu işlemi bende yanlış buluyorum.Haklı ve savunulacak bir yanı yok.İcra müdürü çok şey yazdığı zaman çok iş yaptım zannediyor.Ne olursa olsun insanın duyguları ile mesleğini karıştırmaması gerekir.Bu karara müdürün duyugusu karışmış.yakışık almamış.Yediemindeki mal meselesinde ise yediemin ücreti peşin yatırılmış ve sonrası mallar yedieminden teslim alınmışsa dosyaya depo edilen paranın alacaklıya veya vekiline verilmemesine anca gülünür.Olmayan malın yediemin ücretimi olur.
Hocam ayrıca yorumlarınızla bizlere yol gösteriyorsunuz.Yorumlarınızı sürekli takip ediyorum.çokta işimizi görüyor.Emeğinize sağlık Allah sizden razı olsun.Saygılarımla.

Duruşmadan çıkar çıkmaz, sözkonusu kararı veren müdür yardımcısına gittim. Az önce de ofise geldim. Sizin mesajınızı görürünce de yanıtlayayım, dedim. Buyrun aramızdaki diyalog:

Ben: Yediemin ücretini borçlu yatırıp, mallarını aldığına göre benim avans olarak yatırdığım yediemin ücretini hangi gerekçe ile iade etmezsiniz.

M.Y.: Temyiz ettikleri için takibin durdurulmasına karar verdik.Dosyada başka işlem yapamayız.(Müdüre Hanım da tasdik ediyor)

B: O halde borçlunun mallarını iade konusunda nasıl karar aldınız. Takip durmuştu, madem.

M.Y: Önce malların iadesine karar verdim, sonra takibi durdurdum.

B: "Takibin durması" demek, o dosyada hiçbir işlem yapılmaması demek değildir. Ben borlunun hakkında haciz talep etmiyorum, avans olarak yatan ve işlevsiz kalan paranın iadesini istiyorum.

M.Y: Ben böyle karar verdim.

B: Karar verirken mantıklı karar verin. Ben sizin yüzünüzden boşuna masraf yapıp, icra mahkemesine şikayet edeceğim. Hasım olmadığı için de yapacağım masrafı alamayacağım.

M.Y:...

B: Yapacağım masraf için size kişisel olarak dava açacağım.

M.Y: Burda bunu demeyin bari avukat bey.

B: Burada diyorum, yüzünüze karşı. Hiç olmazsa, daha dikkatli karar verirsiniz.

Not: Aynı dairede bir yılda aleyhime 4 tane absurd karar verildi. Bir tanesi ise tam savcılıktı. Ama yine kullanmadım.

Alıntı:
Hocam ayrıca yorumlarınızla bizlere yol gösteriyorsunuz.Yorumlarınızı sürekli takip ediyorum.çokta işimizi görüyor.Emeğinize sağlık Allah sizden razı olsun.Saygılarımla.