Mesajı Okuyun
Old 14-10-2006, 23:07   #19
Av.Selim Balku

Bugüne kadar hep "siyasi sebeplerden dolayı ülkemizden herhangi birine nobel ödülü verilmiyor derdik, şimdi bir ödül aldık bunada siyasi dedik.

Acaba Türkiye dışındaki ülkelerde de Orhan Pamuk'un sarf ettiği sözler bu kadar konuşuluyor mu? ya da biliniyor mu?

Ya da nobel ödülüne layık görenler İsviçre de verilen röportajdan gerçekten haberleri var mı?

Yani anlayamadığım husus şu, Bir yazar bişeyler düşünmüş ve bazı insanlarımız yazarın düşündüğü fikilerden dolayı rahatsız olmuş ve bu ödülü verenler hadi bak Türkiye aleyhine bu yazar konuştu buna ödül verelim mi dediler?

Güzel ülkem yıllarca komplo teorileri sayesin de paronayak oldu, yok dış güçler bizi parçalamak istiyor, yok vatan toprağı satılıyor, yok Suriye Hatay da gözü var, Ruslar sıcak akdenizi istiyor, Yunalılar hala İzmirde gözü var, yok Orhan Pamuk siyasi sebeple ödül aldı artık bu yaklaşımar bende paronayak etkisi yapmaya başladı, bu teorileri yıllarca duyduk ve böyle büyüdük peki bunları bilmenin bize ne faydası odu daha çok mu çalıştık, daha çok mu muassır medeniyet seviyesine ulaşmaya çalıştık HAYIR.

Arkadaşlar ben derim ki, bunlar artık boş laflar, doğru bile olsa düşünmekten bıkktım bu meseleleri, bu meslelerle güzelim ülkemin insanı meşgul olup psikolojilerini bozacaklarına, gelin bu mevzulardan uzak durup keyfimize bakalım. Tabi keyfimize bakalım dediysek çalışalım, okuyalım araştıralım, vergi kaçırmayalım, ilerleyelim, kimsenin malında gözümüz olmasın gibi... Yani biz asıl yapmamız gerekenleri yapmak yerine oturmuş yıllarca bu mevzuların kavgalarını yapıyoruz. Kimse kusura bakmasın ama ben artık bu meselelere gülmeye başlıyorum.