Mesajı Okuyun
Old 20-12-2011, 22:45   #404
oguzhand0

Sonunda tanıştım bugün...

Bir çoğunuz belki kızacaksınız belki ancak izlenimlerim çok çok iyi

Baştan başlayalım; saraya girmeden bir sigara tüttürdüm, sonra yanlış hatırlamıyorsam C Kapısına yöneldim.

Önümde 2 değerli meslektaşım vardı; sağolsunlar bir anlığına büyük bir strese soktular beni...

Bizler çanta konusundan rahatsızız; çanta ne ki, 2'si de çanta, anahtar ve saatlerini bırakıp geçtiler. Ben şoktayım!

Ancak dirayetimi kaybetmemeliydim. Onlar geçti, baro kartımı çıkardım(Çıkarma anımı görmeliydiniz, o kartlıktan her gün çıkardığım kart bir türlü çıkmadı), okuttum, gül yüzümü ekranda gördüm, çantam ellerimde yürüdüm, güvenliğe de gülücük patlatarak "Günaydın" dedim.

"Günaydın Avukat Bey, iyi çalışmalar" dedi.

Dedim bu mudur ya bunca zamandır stres yapılan mevzu. En ufak bir sorun dahi çekmeden saraya girmiştim.

Duruşmaya 2 saate yakın bir süre vardı. Ufak bir keşif turuna çıktım. Açık olan ağzım 6. kattan sarayın meydanını gördüğümde yerlere düştü. "O ne güzel, o ne şahane, o ne heybetli bir manzaradır" dedim. Bakanlık güzel çalışmış.

5. kat baro odasına girip eşyalarımı bıraktım vestiyere cübbemi aldım ve keşfe devam ettim.

Öğrendim ki 2. katta sigara içebileceğim bir balkon varmış, oraya gittim.

Yaşadığım yek tatsızlık orada oldu.

Değerli meslektaşlarım yağmurdan korunmak için cübbelerini kalkan gibi yapmışlar başlarına geçirmişler...

Hoş olmayan bir durumdu ve nezdimde doğrudan mesleğe ve onuruna yapılan bir saygısızlık idi. Üstelik bir kaç istisna haricinde herkes böyle yapıyordu...

Meslek İstanbul' da çok ama çok farklı buralara kıyasla. Meslektaşlarımın yaşamlarından duydukları mutsuzluk, işlerini sevmeme hali birçoğunun yüzünden okunuyordu. Birçoğu mecburiyetten orada gibiydi...

Anladım üstlerini, çantalarını aratan meslektaşlarımın kimlerden olduğunu.

Onlar mesleği aynı bu mesajımın da imzasında olduğu gibi günlük rızkı için yapanlardı...

Eskişehir' de onlara çok rastlamıyorum, üzüldüm...

Velhasılıkelam sarayınız çok güzel, bir İstanbullu olmadığım için adliyeler arasındaki mesafelerin ve yahut başka lokal problemlerin ne gibi sorunlara yol açacağını idrak edemiyor olabilirim lakin saray gözüme muhteşem gözüktü...

Sizlere hayırlı olsun...