Mesajı Okuyun
Old 24-11-2007, 23:23   #3
mdeniz

Varsayılan Acİz Belgesİ Alamayacakmiyiz?

Değerli meslektaşım ilginiz için teşekkür ederim,ancak yönlendirdiğiniz sayfalarda sorumun cevabı yer almıyor,benim özellikle tartışmak istediğim konu,KAYDEN YAPILMIŞ BİR HACİZ VARSA VE SATIŞ İSTEDİĞİMİZ HALDE TAŞITLAR YAKALANAMIYORSA aCİZ bELGESİ ALAMAYACAKMIYIZ.
Gayrimenkul hacizli ise satar dosyayı bitirirsiniz,menkul hacizli ise fiilen haczettiğiniz için dosyayı yine menkulleri satarak bitirisiniz,ancak kayden hacizli taşıtları fiilen yakalayamazsanız satışı tamamlamanız mümkün değildir,bu durumda fiilen kıymet taktiride mümkün değildir,dosyayı nasıl bitireceğiz,nasıl aciz vesikası alacağız?Borçlu taşıtı gizlerse ACİZ VESİKASI ALAMAYACAKMIYIZ,TASARRUFUN İPTALİ DAVASI AÇAMAYACAKMIYIZ.
Bu konuyu çok araştırtım,maalesef uygun bir karar da bulamadım,bu konuda makalede bulamadım,sanıram sorun,taşıtların kayıt bakımından gayrimenkule benzer bir düzenlemeye tabi tutulmasına rağmen,menkul olması nedeni ile el altında olmamasından kaynaklanıyor,bu noktada bir boşluk oluştuğunu düşünüyorum,bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.