Mesajı Okuyun
Old 26-07-2006, 07:57   #26
Av.Duygu Keleş

Sayın Meslektaşım,
Yaşadığım şehirde de bahsettiğiniz dershanelerden biri var.Üniversiteye haırlandığım dönemlerde bu tür dershaneler hakkında bilgi edinme fırsatı buldum.Ben de bir asker yeğeniyim ve amcam bana kesinlikle bu tarz bir dershaneye gitmememi,bu tür okul ve dershanelerden mezun olan öğrencilerin "kırmızı kalem" ile üzeri çizilerek fişlendiğini (ki kendisi askeri okullara öğrenci alımında komisyonda yer almaktadır)söyledi.
Onu bir kenara bırakalım bu dershaneler akıllı ve beynini yıkayabileceğine inandığı öğrencilere yatırıp yapıp,onları mutlaka iyi üniversitelere ve fakültelere yerleştirmektedir.Fakat aklını çelemedikleri öğrencilere ise ekstra hiç bir katkı da sağlamamaktadırlar.Ancak çocukları öyle bir hale getirmektedir ki çocuğunuzun gözünüzün önünde eriyip bittiğine seyirci kalabilirsiniz.
İlk şartları da şu kesinlikle çocuk ailesinden uzak farklı ve onların tercih ettiği bir şehirde okuyacak.Bu şekilde çocukları daha kolay himayeleri altına alabileceklerdir.
Benim haddim olmayarak size tavsiyem kesinlikle çocuğunuzu böyle bir dershaneye göndermeyin.
Saygılarımla......