Mesajı Okuyun
Old 12-05-2011, 16:23   #12
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan yeshilim
Ben ısrarcı değilim ama ....ebilir diyerek de mümkün olduğunu düşünüyorum.

Nasıl ki ihaledeki hangi hareket ve/veya hareketlerin "ihaleye fesat karıştırmak" olarak sabit ve sınırlı sayıda sayılamayacağını düşündüğüm gibi, somut olayda da ilanda hangi borçlunun taşınmazının hangi zaman aralığında satılacağının, ihaleye gazetedeki ilan üzerine gelecek ve iştirak edecek katılımcıda "tereddüt yaracak" nitelikte olabileceğini düşünüyorum.

Yargıtay'ın birçok kararında ihaleye katılımı azaltacak nitelikdeki eksik ve hataların ihalenin bozulması sebebi olarak kabul edildiğini biliyoruz. İhaleye katılımı artırmak veya en azından katılımı azaltıcı işlemlerden kaçınmak icra müdürünün görevleri arasındadır. Bunun gibi somut olayın özelliği göz önüne alındığında aynı dosyadaki birden fazla borçlunun, farklı taşınmazlarının aynı gün satışa çıkarılması halinde, ilanda "hangi borçlunun hangi taşınmazının hangi zaman aralığında"satılacağının yazılmamış olmasının, iştirakçiler açısından tereddüt yaratacak nitelikte olduğunun kabul edilebilir olduğunu düşünüyorum.

Sn .Yeshilim;

İlanda borçlu adı yazılmalı mıdır?

Yazılmamalı ise hangi borçlu olduğu ilanda nasıl anlaşılacaktır? Birden fazla ilan yapılması borçluların ayırdedilmesini nasıl sağlayacaktır?

Saygılarımla...