Mesajı Okuyun
Old 11-05-2011, 15:26   #6
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan YILDIZ HUKUK
Öncelikle yanıtlar için teşekkür ederim.Ancak bazı hususlara dikkat çekmek istiyorum.Öncelikle icra müdürlüğü birden fazla satış işleminde tek bir şartname düzenlemiyor.Her bir yer birbirinden bagımsız olduğu için ayrı ayrı şartname düzenleyerek satışı yapıyor.ve her satışın saati farklı.yani A yerin satışı 10.50-11.00 saatlerinde ise B yerin satışı 11.10-11.20 arasında gibi.Sadece hepsini tek ilanda göstermiş.Bunun dışında fesih sebebi olabilecek detaylar atlanmamış.Asıl sorum şu : Müdürlüğün ilanı da ayrı ayrı yapması gerekmez mi?Bu durum İhale alıcıları açısından caydırıcı olur diye nitelendirilebilir mi?Aynı gün içinde 17 farklı yer satılacak.Birden fazla borçlu var.karışıklığa yol açabilecek bir durum söz konusu degil mi?

Merhabalar;

Ben tek ilanda birden çok taşınmazın (malikleri farklı dahi olsa) satılmasının ihalenin feshine sebep olacağını düşünmüyorum. Malumunuz ilan giderleri borca eklenmekte. Birden fazla ilan yapılması dosya borcunu da yükseltecektir. Ayrı ayrı ilan yapılması borçlunun menfaatine değildir bence.

Ayrı ayrı şartname düzenlendiğinden, şartnamelerde borçlu (malik) ismi yazdığından ve her bir satış arasında yeteri kadar zaman aralığı bulunduğundan fesih gerekçesi olmamalı, diye düşünüyorum... Borçlu/maliklerin farklı olmasının nasıl bir karışıklığa sebep olacağını düşünüyorsunuz? Nihayetinde satılacak olan taşınmaz, maliki değil ki...

Saygılarımla...