Mesajı Okuyun
Old 09-04-2007, 21:54   #61
hakansezen

sayın Kavili

"ne yani, sizi tatmin etmek için illa altınıza mı yatmak lazım" dedi diyorsunuz. tamam bende diyorum ki bu ikiniz arasında geçen bir konu ve bu olayı her şeye genellemek mümkün buradaki tek fark bir tarafın polis olması ki bu kişi her meslekten olabilirdi.

ancak konu başlığı avukatın altına yatmak polisin görevi mi şimdi o sözle bu başlık altında ben bir ilişki bulamıyorum. ona bakarsanız ben bu veya buna benzer sözleri her gün her meslek grubundan bir çok kişiden duyuyorum. bunları bu şekilde bir başlıkta mı tartışayım.

daha önce de yazdım memurun yargılanma usulü ile ilgili düzenlemeler ile ilgili bir sıkıntınız varsa başlık buna uygun olsun. o kanun sadece polisi ilgilendirmiyor. o kaymakamlık o kararı sadece polisler için vermiyor.

eğer konunuz bu değilse genel anlamda polise karşı özellikle kasıtlı olarak açılmış bir başlık olarak algılanmasını da kusura bakmayın ama hiç eleştirmeyin.

eğer memurun yargılanması sürecini tartışacaksak bu olayı bir örnek olarak vermeniz gayet normal ve haklı, ona söyleyebileceğim hiç bir şey yok. ama bu konu ile ilgili yapıcı bir eleştiriye ben rastlamadım. varsa takip edemediğim görmek isterim. tamamını okumadım.