Mesajı Okuyun
Old 29-04-2013, 11:14   #1
dogam

Varsayılan Nafakadan kaçmak için eşim maaşını çok düşük gösteriyor

Merhaba,
2çocuğum var 1,5-3 yaşlarında Eşim uyuşturucu madde kullandığı için boşanma davası actım tabi dilekçede bu konudan (çocuklarım için) bahsetmedim anlaşamadığımız için ve şiddet dolayısıyla yazdım. eşimin maaşı 2000 tl ancak ssk sı 900 üstünden yatıyor. tedbir nafakası 200 tl çıktı bebeklerimin süt bez parası bile değil ben calışıyorum ve bunedenle iki cocugumuda krese vermek durumundayım. aynı zamanda üstüme 2tane toplamda 9000 tlkredi borcu ve 2kredi kartımın toplamda 1300tl borcum var. heraay maaşımdan 500 tl kredi borcum kesiliyor. şuanda beni borçları ödememek ve nafakayıda 900 üstünden göründüğü için düşük nafaka vermekle tehdit ediyor. Beni kendine mecbur bırakmak için elinden geleni yapıyor. Aldığım maaş 1200tl avukat tutmaya gücüm yok ama çalıştığım içinde fakirlik belgesi (ücretsiz avukat talep etmek için)beyan etmem zor.Ne yapabilirim avukatsız nasıl bir yol izlemeliyim şuanda onun ilk savunma dilekçesi vermesini bekliyorum. Bu aşamada ne yapabilirim. kiminle görüşmeliyim işyerinden aldığı gercek maaşı kanıtlamak için nereye başvurabilirim. sonucda maaşı aldığında muhasebesel olarak kayıtları tutuluyor ve makbuz alıyorlar aldıklarında imza atıyorlar. yardımlarınızı rica ediyorum