Mesajı Okuyun
Old 25-03-2015, 09:09   #105
Av. Seda Üstün Tuğ

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Hayır, bir kuşkuyu ifade etmeyi değil, duruma açıklık getirmeyi amaçlayan mesajlardı.

Şahsen şu an işgören avukat çalıştırabilecek durumda değilim. Dolayısıyla ifade ettiğiniz gibi çalıştırmayarak doğru olanı yapıyorum.

Ancak yönergeden sonra hiç işgören bir avukatla konuşma fırsatım olmadığı gibi THS'de uygulamaya ilişkin bir paylaşıma da rastlamadım.

Gerçekten işgören avukatlar memnun mu? Yoksa avukatlar işgören stajyer (!) çalıştırmayı daha mı uygun buluyorlar?

Bu soruların yanıtlarını keşke işgören avukat arkadaşlarımız yanıtlasalar.. Böylelikle objektif bir noktaya daha kolay ulaşırız.

Bundan iki seçim öncesinde Samsun Barosu'nun genel kuruluna katıldım. O dönem stajım yeni bitmiş, tazecik bir avukattım. Epey isim yapmış ve alanında da tecrübeli bir meslektaşım konuşma yapmak istedi ve dedi ki:

" Çok yazık. Burada bir genel kurul yapılıyor ve genç meslektaşların hiçbirisi burada yok. Böyle olmaz."

Meslektaşım sözünü bitirince arka sıralardan el kaldırdım ve cevap verdim:

" Aynen çok yazık. Bugün Cumartesi ve stajyerler dahil genç meslektaşlar, şu an işveren avukatların yanında çalışmakta olduğundan ve onlar izin vermediğinden dolayı çok istemelerine rağmen genel kurula katılamadılar."

Kuruldaki alkış seslerine benim sinirim ve dolan gözlerim karışınca devamını hatırlamıyorum. Hala içimde yaradır bu konular. Şu an kurumda avukatlık yapıyor olsam da mücadelem Baro nezdinde devam ediyor.

Durum budur...