Mesajı Okuyun
Old 22-01-2007, 19:20   #49
arkhe

Ben bir kamu yönetimi mezunu olarak hukuk mezunu arkadaşların bu garip tavırlarına anlam veremiyorum.Bu saldırış nedendir??Tamam sizin kadar hukuk dersi görmüyoruz belki ama hemen hemen bütün hukuk derslerini görüyoruz.(Medeni,Borçlar,İdare,Anayasa,İdari Yargılama,Ceza,Ceza Yargılama,Devletler,İş,Vergi,Ticaret Hukuku)Peki şimdi söylermisiniz ben bukadar hukuk dersi görmüşken ayrıca bunların yanında iktisat ve diğer idare derslerinede hakimken idari yargıda neden görev almamam gerekiyor?Hem kendiniz ezbere dayalı hukuk bilgisi bir işe yaramaz hukukçu ruhu gerekir diyorsunuz sizce hukuk fakültelerinde de sadece ezbere dayalı eğitimle mezun olan kimse yokmudur?Bence hukukçu ruhu dediğiniz yalnızca hukuk fakültesinde okumakla kazanılacak birşey değil.Bu işi sevmek ve ilgi duymakla alakalı.Nerde okuduğundan önce kişinin bu işi isteyip istemediğinle ilgilenseniz daha iyi olur.Ayrıca bunun yanında eleme amaçlı bir sınavda var.Bence burda bu tartışmayı sürdürmek yerine bu sınavda İİBF mezunlarıyla hukuk bilginizi yarıştırıp kimin daha iyi olduğunu görmeniz çok daha isabetli olur.Unutmayın iyi olan KAZANSIN...