Mesajı Okuyun
Old 20-12-2010, 14:54   #11
Admin

Alıntı:
Yazan Av.AAO
Evime zinhar müvekkil kabul etmem.
Farklı iş kollarında çalışan arkadaşlar, müşteri(bizim için müvekkil) görüşmelerini işin görüldüğü yerde veya iş sahibinin bulunduğu yerde yaptıklarını belirttiler. Yani iş olduğunda onlar size gelmiyor, siz onlara gidiyorsunuz(ama gerçekten değecek bir iş ise, yoksa telefonla da hallolabiliyor işlerin %90'ı)
Sizce çok mu ütopik düşünüyorum?
Daha önce de arz ettiğim gibi bence işin püf noktası çalışma şeklinizde ve müvekkil portföyünüzde. Örneğin icra ağırlıklı çalışan bir meslektaşa home-ofis derseniz, "nasıl öyle çalışılabilir ki!!" der, zira hergün bürosuna bir sürü ilgili ilgisiz kişi geliyordur. İcra ağırlıklı çalıştığınızda, eviniz büronuz bile olsa, size telefon edip, "avukat bey borcumu ödemeye geliyorum" diyen borçluya ben evime zinhar müvekkil kabul etmem deme şansınız olacağını sanmam.

Öte yandan dışarıdan fazla müvekkil almayan, birkaç şirketin sürekli hukuki danışmanlığını yapan, görüşmeler için o şirketleri sürekli ziyaret eden vs. "müşavirlik" tarzı bir çalışma ortamında bir avukatın ofis kiralaması -bence- gayet gereksizdir.

O yüzden ben home ofise sıcak bakanları da, öyle çalışmak imkansız diyenleri de anlıyorum. Bence işin sırrı çalışma tarzınızda ki ilk mesajımda arz etmeye çalıştığım da buydu.