Mesajı Okuyun
Old 01-11-2006, 01:33   #4
ibreti

Sn.Can Doğanel;

A isimli yaşlı ve garip çiftçinin açacağı dava açısından düşünüldüğünde size katılmamak mümkün değil. Lakin o kadar saf ve basiretsiz olan A'yı başka kişiler de aldatmış, elinden senetler almış olabilirler. Ya da bu kadar zorda olan A'nın başka alacaklıları da olabilir. Hatta saf ve basiretsiz gördüğümüz A, böylesi bir durumda alacaklı banka ve diğer alacaklılarından mal kaçırma amacı taşıyarak böylesi bir tasarrufta bulunmuş olabilir. Sizin de malumunuz olduğu üzere hastalıklı bir toplumda yaşıyoruz.

Böylesi bir durumda A'nın banka ve diğer alacaklılarının menfaatini de düşünmek gerek. Banka ve diğer alacaklılar borçluları olan A ve danışıklı olarak taşınmazı devir alan B aleyhine açacakları tasarrufun iptali davasında söylediğiniz ispat zorlukları ile karşılaşmaz.

Böylesi bir durumda Sn.Brusk A'nın, Sn.Can Doğane de B'nin avukatı olsa, ben de alacaklı C'nin avukatı olsam A ve B aleyhine açacağım tasarrufun iptali davasında çok rahat hareket ederdim. En azından Brusk ve Doğanel'in karşılıklı olarak girecği davadan çok daha rahat hareket ederdim...

Satır satır yazmak kadar, satır aralarına yazmak da kolaydı..

Saygılarımla...