Mesajı Okuyun
Old 20-10-2007, 20:01   #14
muğlak

'' bir temas hatırlarım ta eskiden''

bir bakış ya da dokunuş. ayırdına varamıyorum. hüzünlü bir çizgi, dudaklarının kenarında. gitmemeye yeminli. mevsimler sıyrılmış kaderlerinden. yine de kış, evet. kapıda, hissediyorum. tumturaklı bir soğuk alacak bedenimi. dudaklarım birbirine çarparken mor renge bulanacak. hayır hayır, midem değil. dünya beni tutmuyor.

kara ve soğuk bir mevsim mi alt edecek beni. ben yine sıcak, ben yine yangın. gülüşlerimin aksine. bir sokak çocuğunun sokaklarında avare. yalnız onun. kirli yüzünü benimle yıkayan, 'kış masalı' nı anlatıp durduğum. gizlice girdiği bahçenin hamağında sallanırken, hiç görmediği yerlerin özlemiyle yanan o çocuğun.

'' öpüşünle yaralı bir kız çocuğuyum ben''

ben babamın hayal kırıklığıyım. annemin umut taciri. sepya tadında bir hayatın müptelasıyım. bütün sorguların kaçağı, mukavemet gücü yüksek aşkların tutuklu sanığıyım. ücralarda bir şeyim. en çok ta sana'yım.

''sevgiyi bilmiyorlar bilmiyorlar
söyleyemem ki ben''

gitmek bilmeyen bir ‘sus’ ağırlıyorum dudaklarımda. bunun bana yaşattığı klasik huzurdan bi’haber sorguluyorlar beni. konuşmak, sevmek midir? ( retorik sorular silsilesi )

bütün suskunluğunla konuş bana, en sessiz harflerden cümleler kur, hemen şimdi. uykularımdan öp, uyumasam da. bir acının daha miladı olma. beni ölümle, sonsuz bir uykusuzluk ile nişanlama. bilirsin demek geçse de içimden, bilmezsin sen;

'' uyumasam da canımın çığlığını
susturamam ki ben''