Mesajı Okuyun
Old 26-03-2014, 14:42   #6
Av.Didem Topsoy

Alıntı:
Yazan Av.Ömeroğlu
Uygulamada sıklıkla karşılaşılan bir durum olarak ikinci kez hacze gidildiğinde borçlunun yeni adresini de bildirmeden adresten ayrılması karşısında a)borçluya yine de malları teslim etmesi için meşruhatlı davetiye çıkarılmalımıdır? b)Çıkarılacaksa hangi adrese?Özellikle borçlunun adresten ayrıldığı ikinci haciz zaptıyla sabitse sonuç vermeyeceği belli olan bu ihtarın yapılmaması suçun oluşmasını engellermi? c)a şıkkına olumlu cevap vereceksek tebligat sürecinin Tebligat Yasası 35.maddeyle tamamlamakmı gerekecektir?
Sayın meslektaşım aynı konu ile ilgili olarak maalesef aynı endişeleri hiisediyorum .Dün dosyanın ilk celsesiydi,Sanık Avukatı 1 yıl içerisinde satış istenmediği için haczin düşmesi sebebi ile beraat kararı verilmesi yönünde talepte bulundu. Satış isteme süremin bitmesine 1 gün kala satış istemek adına malların muhafazası talepli hacze çıkıldı ve adres boş.Borçlunun da şirket olması sebebi ile bir tebligata gerek olmadığını düşündm çünkü Ticaret Sicil Gazetesinde bile halen aynı adres kayıtlı. Dolayısı ile muhafaza isteminin olduğu gün hhaczim devam etmekte ve bence suç oluşmuştur. Ancak dünden beri derin endişelere kapıldım. Belkide beraat alıcak ve ben vekalet ücreti ödemek zorunda kalıcam. Çünkü hakime hanımın da sorduğu ilk soru satış istenmişmi?..yaa yerinde olmayan adresi boş olan yerde eşyaların satışını istesem ne olcak ,sonuç itibari ile icra müdürlüğünce gidilmiş ve adresin boş olduğu da kayıt sltınds..sorunuzun cevabı ile ilgili bilginiz varsa ve paylaşırsanız çook sevinicemm.Çünkü çok rastlanılan bir olay değil Yargıay kararı dahi bulamyorum. Haftaya duruşması var ve ben bu dosyayı kaybetmek istemiyorum.Saygılarr