Mesajı Okuyun
Old 16-12-2010, 17:50   #70
lizzie bennet

Merhaba arkadaşlar,

Ben de henüz 4 aylık stajyerim. Stajyer avukatlarla ilgili bir sürü sorun var. Bunu sürekli gündemde tutmamız gerektiğini, stajyerlik kısa süren bir durum olduğundan bittiğinde de stajyer avukatlar için çaba göstermemiz gerektiğini düşünüyorum.

Öncelikle avercan38 arkadaşımızın başına gelenler kısmen benim de başıma geldi. Beni ofisin sekreteriası, ofisboyu, stajyer avukatı, çaycısı olarak gören değerli (!) meslektaşım bana birkaç evrakta imzasını attırdı. Şimdi çok saçma gelse de çalışırken insan işlerin yürümesi uğruna bunları yadırgamıyor. Neyse ki benim attığım imzalar genellikle dilekçeler, beyanlar içindi. Kendisi daha sonra tatile çıkarken bana maaşımı verdiğini iddia ettiği için bir maaşı içerde bırakarak ayrılmak zorunda kaldım işten. Şimdi yeni işler ararken doğru düzgün bir referansım olmadığı için tecrübem yok demek zorunda kalıyorum.

Karşılaştığım bir başka zorluk da iş ararken yaşadıklarım. Sevgili meslektaş büyüklerimiz, stajyer kavramından tamamen habersiz bir şekilde "deneyimli stajyer" arıyor. Deneyimli stajyer zaten avukat olmuştur, pintiliğinizden avukatın işini stajyere yaptırmak istiyorsunuz dememek için zor tutuyorum kendimi.

Sahi deneyim sahibi stajyer neden stajyerdir ki? Ve nasıl bir yüzsüzlüktür, 350 lira + akbil önerdiğin stajyerin bir de deneyimli olmasını beklemek? Pintiliğinden, sekreter, avukat, çaycı, ofisboy istihdam edip yaptıracağı işi stajyer avuklata yaptırmaya kalkan meslektaşlarımızın akıllanmasını umuyorum en kısa zamanda.

Saygılar.