Mesajı Okuyun
Old 23-08-2008, 10:56   #13
Av. M. Yasir Bağce

Alıntı:
Yazan hgeser
Meğer aynı şeyleri düşünen ne çok kişi varmış Ben de düşünmüştüm açıköğretimden sınavsız ikinci üniversite imkanından yararlanmayı. Hem kendimi başka bir alanda daha geliştirmiş olurum hem de -gerçi pek düşünmüyorum ama- şirket avukatlığı yapmayı düşünürsem özgeçmişte şık duracaktır diye düşündüm. Ama her şey o kadar da toz pembe değil. Bir kere açıköğretim olunca zaten öyle aman aman bir eğitim alamayacaksınız; kendi imkanlarınızla dersleri geçeceksiniz -tabi dersane yardımı almazsanız ya da derslere giremeyecekseniz.- Zaten dersler yoğun. Çoğu zaman açıköğretim sınavları kendi sınavlarınızla çakışacak ya da en azından yakın zamanlara denk gelecek. Gerekli eğilimi gösterip kendinizi istediğiniz ölçüde geliştirememek şöyle dursun kendi derslerinizi de sıkıntıya sokacaksınız. İkisini birden hiç sıkıntı yaşamadan en iyi şekilde hallederim diyorsanız ya da önemli olan diploma almış olmak ve buna değer diyorsanız kendi tercihiniz tabii ki Aynı düşünceleri kafasından geçirmiş biri olarak ben kendi derslerime yoğunluk verip tek diploması olan iyi bir hukukçu olmayı tercih ettim mesela. Muhakkak sadece fakültede alınan derslerle yetinmemeli mesela çeşitli kurslarla değişik alanlarda faal olmak da mümkün ve daha cazip geldi bana
Bunlar beni düşüncelerimdi; paylaşmak istedim.
Saygılar...

üniversite 3. sınıfta açıköğretim iktisat fakültesine kaydoldum. şu anda 3. sınıftayım. askerlik sebebi ile bu sene kaydı dondurdum ancak önümüzdeki dönem tekrar başlayacağım.
açıköğretim sınavları ile hukuk fak. sınavları yakın tarihlere denk geliyor ancak açık bu pek bi sorun teşkil etmiyor. açıköğretim sınavları haftasonu, ayrıca iktisat fakültesi derslerinin çoğunu zaten hukuk fakültesinde alıyoruz, açıköğretim bütünleme sınavları ile gayet yeterli bir imkan da veriyor. sınavlar test usulü yapılıyor ve emin olun çok da zor değil.