Mesajı Okuyun
Old 07-02-2005, 08:33   #1
denetim

Varsayılan Anlaşmalı Boşanma

Epey sancılı bir boşanma davam oldu(şiddetli geçimsizlik),10 yaşında bir çocuğum var eşim sürekli boşanma davasında önce tazminat sonra mal talep etti ancak mahkemeye sunduğumuz deliller ışığı altında bir şey çıkaramayacağını anlayınca anlaşalım tazminat + evlilikte edinilmiş mallardan taleplerimden vazgeçeyim çocuğa iştirak nafakası öde velayet bende kalsın dedi.(kendisi çalışıyor) Hakime evlilikte edinilmiş malların tasfiyesinide kapsadığını eşimin hiçbir hak vs talep etmediğinide içeren bir protokol sunduk,içindeki bazı maddeleri değiştirdi ve kararını anlaşmalı boşanma olarak yüzümüze okudu ayrıca tüm yasal haklarımızı bildiğimizi ve bu şartları kabul ettiğimizi tazminat talep eden karşı davayı red ettiğini belirtti huzurunda imzada aldı.Ancak eşim bu kararı beğenmediğini ve temyiz edeceğini söylüyor..somut bir nedende söylemiyor,ancak anlaşma ile ben minimumumu aldım üstünede bir şeyler koparırım diyormuş.öğrenmek istediğim şu ..anlaşmalı boşanmada imza attıktan sonra bu kadar kolay temyiz oluyormu,eşim hakimin onayladığı ve bize imzalattığı anlaşma şartlarından vazgeçebilirmi bu kadar kolay,avukatım davanın yargıtaydan dönmesinin mümkün olmadığını bunun bir duygusal hareket olduğunu iddia ediyor..yorumlarınız için teşekkür ederim.