Mesajı Okuyun
Old 11-09-2006, 23:07   #11
alifatih

Tahmini...
Çünkü sonuçta ne kadar da okusak, gezsek, bilsek, öğrensek vs vs.. sonuçta beynimizin içinde bazı düşünceler var, hepimizin... Büyüklerimizin öğrettiği kanunlar belki, belki kendi kendimize koyduğumuz kanunlarımız...
Örneğin tahsili gayet iyi, görünüşü de, düşünceleri de... Birisi karşıma geçiyor, o ve ben varım odada, başka kimse yok, gene de başından geçenleri tam olarak anlatmıyor ifade alan kişiye... Utanıyor, belli oluyor herşeyi söyleyemediği... Örtpas ediyor bazı şeyleri, neden? Herşeyi söylese belki orda kimse öğrenmeyecek ama ileride mahkemeye git-gel, öğrenilecek ve çevresindekilerden utanacak belki.. Keşke şikayetçi olmasaydım diyecek...

Burada geçen aylarda bir intihar olayı oldu. İntiharın sebebi ne biliyo musunuz? Adliyeye gelmek... Evet... Adamın birisi adliyeye girdim, köylüler benim hakkımda ne düşünür diye düşünmüş ve bir mektup bırakarak intihar etmiş. Ve adliyeye girme nedeni sanık olması değil, şikayetçi olması...

Şimdi o bayan da şikayetçi olacak, sonra belki de evde eşiyle kavga edecek. Eşinin anlayışlı olmasını beklememek lazım, belki de neden kısa giyindin diyecek, yada neden merdivenin ortasından değil de kenarından yürüdün diyecek, bunları da hesaba katmak lazım...

O yirmi yıl yazılı mesajımı düşüncelerimizin değişme payı olarak yazdım...

Herkese saygılar...