Mesajı Okuyun
Old 03-08-2010, 17:21   #2
Av.Suat Ergin

Sayın Konuk,

Hikayenizi şaşkınlıkla ve üzülerek okudum. Geçmiş olsun. Anladığım kadarıyla davanız henüz Yargıtay aşamasındadır.

Alıntı:
elimde her türlü kanıtım olduğu halde annemin ve halamın şahitliğiyle davayı ve çocuklarımı kaybettim

Halanız neyse de, annenizin şahitliğinin özellikle velayet bakımından büyük önemi var. Tüm bunlara rağmen eşinizin 3 üncü kişiyle olan beraberliğini kanıtlayamamanızı anlayamadım. 3 çocukları olmuş, diyorsunuz. Nüfus kayıtlarında çocuklar görünüyordur. Bu durumda eşiniz "zina" fiilini işlemiş olmaktadır. Bu delile rağmen, boşanmada sizin "daha fazla kusurlu" kabul edilmeniz dosyayı görmememe rağmen inanılmaz bir kusur. Umarım ki, "duruşma istemli" olarak temyiz etmiş olun. Bu hususları Yargıtay'daki duruşma esnasında vekiliniz vasıtasıyla dile getiriniz.

Alıntı:
Yargıtay'a başvurduk, ancak çocuklarımı görmem için kişisel ilişki temini de kurulmadı, sadece ayda iki kere onbeş günde bir, dört saat sosyal hizmetli gözetimimde çocuklarımı görmeme izin var.
Ancak göstermiyorlar, icra memuruyla gittiğim zaman veriyorlar, sonra arkadan gelip beni tehdit ediyorlar, darp ediyorlar.
Bu durumda ne yapabilirim?

Kişisel ilişki temin edilmiş zaten. Ancak karara göre hangi vahim davranışlarda(!) bulunduysanız, 15 günde bir sadece 4 saat görüşmenize karar verilmiş. Yargıtay en azından kararı bu yönde bozar, diye tahmin etmekteyim. Çocuğunuzu görüşme günü göstermiyorlarsa yapılması gerekeni yapmışsınız zaten. İcra memuru ve mümkünse polisle görüşmeye gidin. Herhangi bir darp olayında Savcılığa başvurmanız gerekecektir.