Mesajı Okuyun
Old 14-04-2008, 13:45   #6
hukukcu1985

Sayın Eyidoğan benim amacımda önceki dava dosyasını bulup ne yapacağımıza karar vermekti.Ancak Asliye mahkemesinin hangi kanuna istinaden itiraza mı yoksa doğrudan kadastro mah.sıfatıyla baktığını bilmiyorum.Bana gelen müvekkil 40 yıldır oturdukları yerin tapusunun olmadığı 1960 yıllardan kalma bir satım senedi olduğunu söyledi.Araştırmalarım sonucu tapu kaydında malik hanesinin boş olduğunu ve beyanlar hanesinde taşınmazın kadastro sırasında A isimli şahıs tarafından müvekkilin eşine satııldığı ve çevredeki diğer yerler ile birlikte aslında yol olarak kullanılacak bir yer olduğu,bu nedenle de maliye hazinesine ait olması gerektiği yazıyor ve bir dosya numarası var.Söz konusu dosyanın olduğu mahkemeye dilekçe ile başvurup dosyayı istediğimde böyle bir dosyanın olmadığı söylendi.Esas defterinde de 409 a istinaden kaldırılmıştır yazıyor.Şu anda elimizde kadastro tutanağı , kadastro öncesi tutulan satım sözleşmesi,40 yıldır o evde oturduğunu bilen tanıklar ve elektrik su faaturaları gibi belgeler var.