Mesajı Okuyun
Old 09-02-2012, 15:18   #458
hukukav

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Sayın hukukav;

Dolayısıyla, hukuka aykırı olan x-ray cihazı uygulamasını aynı zamanda eleştirip diğer birçok önemli konuda da dikkat gösteren/mesleğinin gerektirdiği saygınlığa sahip çıkan bir avukat olmanın imkanı yok mudur? Ha, sizin x-ray cihazından çanta geçirilmesinin hukuka uygun ve olması gereken bir uygulama olduğu konusunda başka argümanlarınız da olabilir ancak belirtmemişsiniz. Yoksa, eleştirdiğiniz hususlara kesinlikle katılmamak elde değil.

Saygılarımla..

Sayın Meslektaşım,
Tabii ki hukuka aykırı olduğunu düşünüyorum, nasıl üst araması yapılamazsa, x ray taraması da yapılamaz ancak bunun bir başlangıç noktası olmayıp öncelikle kendimize ve mesleğimize saygı gösterilmesi için "beni arayamazsın çünkü ben avukatım" tavrı yeterli değil. Tıpkı, avukatlık kimliğini yok sayan bankalar, kimlik yerine geçmediğini bildiren görevliler gibi. Kendimiz söylüyoruz kendimiz dinliyoruz. Dışarıda bunların hiçbiri bilinmediği gibi, geçen günlerde İstanbul Barosu tarafından cevabı verilen köşe yazarı tarafından "avukatların kendini ayrıştırdığı, üstün gördüğü, adliye girişlerinde neden avukat girişi olduğunu, neden bizim sıra beklediğimizi" saçma bir şekilde kaleme alınan yazıda olduğu gibi yanlış anlaşılıyoruz.
İşte bunlarla uğraşmayıp, koy çantanı geç, göster T.C. kimliğini yaptır işlemini, uğraşma, tartışma, zamanla yarışıyorsun boşa harcama gibi bir kabulün eşiğindeyiz aslında.
Saygılarımla.