Mesajı Okuyun
Old 28-08-2009, 11:08   #1
Konuk

Varsayılan aile konutunu terk eden,başka bir kadınla ilişkisi olan eşe karşı nereye nasl başvu..

1 yıla yakın bir zamandır koca eve gelmiyor, kadın 3 çocuğuyla evde. Başka bir kadınla ilişkisi olduğu ortaya çıktı. Bu sırada evlilik birliğinin yükümlülüklerini yerine getirmedi. Kadının hasta bir babası var. Maddi olarak avukata başvuracak durumda değil. Koca arada bir gelip kadını nüfus cüzdanını isteyerek anlaşmalı boşanmak istiyor,"avukat parası verdirme bana" diyor. Kadının sessizliğinden yararlanarak yaptıkları yanına kalacak. Ben 2.sınıf hukuk öğrencisiyim ancak bilgim nereye başvurması gerektiğine yetmiyor. Ancak adamın yaptıklarının boşanma halinde kadına çok büyük haklar sağlayacağını biliyorum, bunun için de iyi bir avukata ihtiyaç var ancak kadının mali durumu imkansız. Terk var, yükümlülükleri yerine getirmeme var, 3 çocukla kadını bir başına bıraktı(sonuncu çocukta daha 1 yaşında bile değil), evlilik süresince şiddet de vardı, başka bir kadınla alenen birliktelik de var... Bu kadının bu kadar ihlal edilmiş haklarının adamın yanına kalmayarak, boşanma sonrası hayatını maddi ve manevi açıdan rahat geçirebilmesi için öncelikle nereye ve nasıl başvurması gerekiyor? Ücretsiz avukat mümkün mü?