Mesajı Okuyun
Old 11-04-2009, 02:05   #1
Konuk

Varsayılan Cocugun velayeti

Ben 10 senelik evliyim. 9 yasina basmak uzere olan bir oglum var. Her ne kadar esimle severek evlendiysek de yillardir karsilikli olarak mutlu degiliz. Ancak "siddet" olayi hic olmadi. Bizim derdimiz tamamen dunya goruslerimizin ayri olmasi. Simdiye kadar bosanmamamizin nedeni onun beni cocukla tehdit etmesi. "Mahkeme sana verse de, ben kaciririm, onu bir daha goremezsin" demesidir. Ben yurdisinda yukseklisans yapiyordum, 10 ay once donduk. Esim donunce askere gitti. 3 ay once dondu. Tabii ben bu arada ise basladim. Yeterince para aliyorum. Kendi kazandigim parayla evi duzdum, oglumu ozel okula yollamaya basladim. Kendisi hala issiz. Is dahi aramiyor. Surekli bilgisayarda oyun oynuyor.Evde kalmasina ragmen, ev isi de yapmiyor. Kotu davranislara gosterdigi neden ise "kisa etek" giyiyor olmammis. Devlet memuruyum zaten. Eteklerimin hicbirisi dizimin ustunde dahi degil. Artik bosanmayi konusmaya basladik ma hemen "ben oglani sana vermem" dedim. Ben de makemede kapisiriz o zaman dedim. Evlilik bitsin, hic umrumda degil. Cok mutlu da olurum ama oglumun velayetini istiyorum. Ne gibi durumlarda hakim velayeti babaya verir? Cocugun maddi, manevi butun ihtiyaclarini ben giderdigim halde babaya verilme ihtimali olabilir mi? Hakim ogluma sordugu takdirde eminim oglum beni sececektir zaten... Tesekkur ederim.