Mesajı Okuyun
Old 11-08-2006, 16:36   #41
litus mares

özel de devlet üniversitesi ayrımına karşı benim de bikaç sözüm olacak.ben bir vakıf ünivresitesinde okuyorum.artık 3.sınıf öğrencisi oldum.vakıf üniversitelerinin artmasıyla gelecekte var olacak hukuçuların sayısının artması üzerine gerçekleştirilen avukatlık sınavına ben de karşıydım ancak arkadaşların da dediği gibi öss sınavında aldıkları düşük puanlarla bu fakülteye giren öğrencilerin hepsinin mezun olabildiğini düşünmek de çok yanlış.benim gibi burslu olan arkadaşların bu durumu değiştirdiğini düşünmek de çok yanlış.daha önce de bahsedildiği gibi burslu olmayıp bizim kadar çok çalışıp derslerini hiç bütünlemeye kalmadan geçen bir çok arkadaşım var.onlarınki emek olmuyor mu yani.kötü olanlar ise zaten geçemiyor.eğitimimize gelince gerçekten iyi bir eğitim aldığımız bir gerçek.sınavlardan da herkesin dediği gibi elimizi kolumuzu sallayarak geçtiğimiz söylenemez.eğer öyle olsaydı sınıfımızın %50sinden fazlası kalmazdı.sınav sorularına bakıldığında ise bize sorulan soruların devlet üniversitesi öğrencilerine sorulandan farkı yok(bizzat karşılaştırıyorum).sınavın varlığı bizi bu kadar rahatsız etmemeli biz zaten çalışkansak,başarılıysak zaten o sınavı geçeriz.önemli olmak çalışmak,iyi bir hukukçu olmak.