Mesajı Okuyun
Old 21-11-2011, 10:37   #7
Cumhur Okyay

Alıntı:
Yazan Av.Özlem PEKSÜSLÜ
Peki ben feragat etsem davayı takip zorunluluğum devam eder mi?En azından dava devam etse de müvekkilin artık davalının kısıtlanması yönünde talebi olmadığını ve vasi olmak istemediği yönünde beyanlarımızı da bildirmiş oluruz diye düşünüyorum.

Müvekkil davaya devam etmek istemiyor.Feragat etmek istediğini yazılı olarak da bildirdi.Rapor için de ücreti yatırmak istemiyor.
Peki, siz önümüzdeki celse duruşmaya girmeseniz; karşı tarafın canına minnet ; karşı tarafın, "dur rapor için ücreti biz yatıralım da davayı takip ediyoruz, davaya devam edilsin" veya bu kadar iş yoğunluğu arasında sayın hâkimin de "dur ben masrafını hazineden yatırtayım, davaya devam edeyim" diyecek hâli yok ya diye düşünüyorum. Dosyanın işlemden kaldırılmasına karar verilir; olay biter. Öte yandan, takdir sizin olmakla birlikte,davadan feragat yerine, davadan vazgeçilmesi (feragat kesin hüküm doğurur)zimni olarak sizin haklılığınızı ve fakat şimdilik vazgeçtiğinizi (bir daha yapmasın gibi, yaparsa ileride açarız)ortaya koyabilir. Kolaylıklar dilerim...