Mesajı Okuyun
Old 27-02-2007, 14:09   #10
suskun_juliette

fakültede öğlen arası oyalanacak bir şeyler arıyordum.bir baktım fakültenin bahçesinde avare avare dolaşan bir kedi gördüm.kedileri çok severim hemen elime bir dal parçası alıp kediyle oynayayım dedim.kedi agresif çıktı.asosyal bir kedinin ünv bahçesinde işi nedir ki.baya bir öfkelendi.sonra bir tırmık attı ve parmağım kan içinde kaldı.kediyle girdiğim savaştan gazi olarak ayrılmıştım.yabani kediyle ilk kez bu kadar oynayan benmişim sonradan duydum.elimi o halde görenler kuduz olacağımı söylediler korktum.başlarda pek önemsemedim.ama sonra her gören böyle deyince doktora gitmekte yarar var dedim.eczaneye gideyim dedim ama olayın üzerinden 1 saat geçmişti bile.türk olduğum çok belli ihmal ettiğim için
eczaneye gideyim sorayım dedim.kediyi de getirseydiniz anlasaydık kuduz mu değil mi dedilersadece güldümelimi dezenfekte ettiler ama doktora gidin yine de dediler.ama bir kedi tırmığı yüzünden doktora gidip de ben kuduz olur muyum acaba demek çok utanç vericiydimerkeze gidip başka bir eczaneye sorayım dedim.kuduz aşısı mı almak gerek diye.onlar da en son ne zaman tetanos aşısı olduğumu sordular.bilmem 5ci sınıftaydık o zaman oldu herhalde dedim.sonra düşündüm:kedi paslı değil ki kuduzduneyse dedim yine umudu kestim birkaç saat takıldım bi yerlere.sonra kedinin hiç su içip içmediğini hatırlamaya çalıştımo sırada konuştuğum arkadaşlar su getirip koydular önüme.hepsi agresifleştin deyip gözümü korkutmaya çalıştı.dedim artık doktora gitmek şart oldu.gururumu ayaklar altına alıp çıktım doktorun karşısına...şikayetiniz nedir?cevap:şey..nasıl söylesem ki.ben kediyle oynuyordum tırmıkladı.kuduz olur muyum acaba? güleceklerini düşündüm.ama sonra tetanos aşısı olmaya gönderdiler.sonuç:kedi hem paslı hem de nankör bir hayvandırtetanos aşısının paslı bir maddeyle yaralandıktan sonra yapıldığını sanıyordum.acı bir tecrübeyle yanıldığımı anladım.ve sonuç(2):sanık,özgür bir şekilde dolanıyor etrafta.her gün okula takılan kedi,bir daha uğramaz oldu.mağdure:halen tetanos aşısı olmakta.aşıları 5e tamamlamak gerekiyormuş uzun süre etkili olsun diye.bu adalet midirkedi yerine beni karantinaya aldılar.ve o kediyi bulsam onu,kendi kuyruğuyla boğacaktım tüm bunlara rağmen hala kedileri seviyorum.gerçek şudur ki,kediler hem paslıdırlar hem de nankördürler.(bazı arkadaşlar da sorsaydın kedi kuduz muydu dediler.sordum ama dilini anlamadım dedim şakasına.kürtçe biliyordur ,kedi dbakırlıydı dediler benimle çok alay edilmişti hatırladıkça gülüyorum)