Mesajı Okuyun
Old 13-07-2012, 22:02   #1
Konuk

Varsayılan Çocuklar görüşme günlerinde babalarıyla görüşmek istedikleri halde babaları görüş günlerinde almıyor

2008 yılında eşimden boşandım.Şu anda biri 12 yaşında diğeri 9 yaşında iki oğlum var. Boşanma kararında çocukların babaları ile geçirecekleri zamanlar düzenlendi.Fakat babaları hiçbir zaman bu günlere dikkat etmedi. Önceleri daha sık görüşleri olurken bu sıklık giderek azaldı ve artık çocuklar görüşmek istediği halde babaları sürekli bahaneler uydurarak çocukları almıyor. Çocuklar her seferinde üzülüyor.Erkek çocuk olmaları nedeniyle bir erkek modele de ihtiyaçları var. Ben ne kadar onlarla ilgilensem de hem anne hem baba olmaya çalışsam da babalarının yeri ayrı.
Boşanma sebebimiz beni başka kadınlarla aldatmasıydı. İki çocuğu olduğu halde sadece özel okul masraflarını karşılayarak bütün babalık sorumluluklarını yerine getirdiğini düşünüyor.Hukuken de durum bu mudur?Zaten kısıtlı olan o günlerde babanın çocuklarıyla ilgilenmesi için yapılabilecek bir şeyler var mı? Teşekkür ederim.