Mesajı Okuyun
Old 23-07-2010, 22:33   #3
hakkaniyet_

Alıntı:
Yazan NaZIM
Madde 38 - (1) Yetkili makamların açık ve yazılı izni olmaksızın meydan, cadde, sokak veya yayaların gelip geçtiği kaldırımları işgal eden veya buralarda mal satışa arz eden kişiye, belediye zabıta görevlileri tarafından elli Türk Lirası idari para cezası verilir.

(2) Yetkili makamların açık ve yazılı izni olmaksızın meydan, cadde, sokak veya yayaların gelip geçtiği kaldırımlar üzerine inşaat malzemesi yığan kişiye, belediye zabıta görevlileri tarafından yüz Türk Lirasından beşyüz Türk Lirasına kadar idari para cezası verilir.

(3) Özel kanunlardaki hükümler saklıdır

Bu durumda sayın meslektaşım,ben gereken iznin verildiği bir durumda, mesela ilçe kaymakamınca verildiği durumda, yapılabilecek bir şey kalmadığı sonucuna varıyorum.Çünkü elimdeki somut olayda,durumu polise ilettim ve cevap olarak, kaymakamlığın polisin denetiminde ilgililerin düğün öncesi başvuruları şartıyla, sokak düğünlerine izin verdiğini söyledi.Bu husustaki dilekçe ve emrin ellerinde olduğunu söylediler.Bu durumda ne yapılabilir?
Sayın meslektaşım, bir de ilgili yönetmeliğin "j" bendi yok acaba hangi maddeyi kastetmiştiniz?
Saygılarımla