Mesajı Okuyun
Old 11-02-2007, 20:51   #2
Envanter

gamze hanım merhabalar. hukuk sever olarak ve kamu yöneimi son sınıf öğrencisi olarak -hukuk devletine inanmak - konulu bir kompoazisyon yazsaydım : öncelikle devletin oluşumunu ve öğelerini işlevlerini içeren bilgiler edinirdim. bunu tarihten örnekler vererek sağlamasını yapardım. hukuk devletinin oluşumunu gelişmesini işlevlerini tarihsel sürecini dile getirirdim. ülkemizin kurulmasından ilk anayasanın önemine diğer yasaların oluşumuna ilişkin toplumsal ve kurumsal olmak üzere bir takım kaynaklar edinirdim. bunları da günümüze kadar gelişegelmiş Türiye Hukuk Devletinin üstünlüğünü örnekleyen tarihsel gerçekleri ve gerekliliğini dile getirirdim.
başka ülkelerden örnekler vererek diğer bir ifadeyle imparatorlukla yönetilen ülkelerin kişisel tercihlerle idare edilen ülkelerin farklılıklarını eksikliklerini örnek olarak vererek aradaki farkın ve hukuk devletinin üstünlüğünü ve yine hukuk devletinin gerekliliğine inanmak konulu kompozisyonumu tamamlardım. yeni fikirlerin aklına gelmesi adına başarılar dilerim.