Mesajı Okuyun
Old 21-03-2009, 07:41   #3
üye27169

Varsayılan :Hansel ve Gretel!

Hansel ile Gretel anneleri öldükten sonra üvey anneleri ve babaları ile fakir bir hayat sürmektedirler.Tabi ki, üvey anneleri onları hiç sevmiyordur ve onlarda kurtulmak istiyordur.Üvey anneleri ve babaları tarafından ormana terk edilen Hansel ve Gretel iki kez evin yolunu bulsalar da, üçüncüsünde kaybolurlar.(Burası önemli)Çünkü eve dönmek için bıraktıkları ekmek kırıntılarını kuşlar yer.Ormanın derinliklerinde ilerlerken şekerden bir evle karşılaşırlar ve açlıktan evin her tarafını yemeye başlayan çocukları, evin sahibi olan cadı bir kafese hapseder.Amacı onları daha sonra yemektir.Ama Hansel ile Gretel bir yolunu bulurlar (ki teferruatlarını hatırlamıyorum)cadıyı fırının içine iterek evlerine geri dönerler.

Bakın Hansel ve Gretel ne kadar uyumlu ve kulağa hoş gelen isimler. Doğacak çocuklarınıza düşünebilirsiniz(Ben mi? benim iki tane Hansel im oldu,Gretel ' im olsaydı ona bu ismi koyup, diğerlerine isim tashihi... )

Merak ediyorum anne babanız sizi istemiyor ya; eve dönmekte neden bu kadar ısrarcısınız,onlar size yine aynı şeyleri yapıp ormana kapıp koyuverecek,biraz cesur olup kendinize yeni bir hayat kurun

Masalın ana fikri:Hansel ile Gretel örneği bize negatif işaretleri erkenden görmenin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor(Ama sanırım başka bir gerçeği görmek istemedikleri için evde istenmediklerini beyinlerine kazımamakta ısrar ediyorlar.Sanırım bu da bize nasıl optimist kalındığına ve zor durumların üstesinden gelindiğine canlı (ne var?Masal kahramanları canlı olamaz mı)bir örnek oluşturuyor.

En çok bu kısmı seviyorum
Alınacak Ders:Kardeşler tehlikenin yaklaştığını hissettikleri için önlem alıyorlar. Her konuda tehlike işaretlerini önceden fark ederseniz kötü sonuçlara kendinizi hazırlar ve bu tehlikeye karşı gardınızı alabilirsiniz.

Vee sevilmediğinizi,istenmediğinizi,size üzüntü yükleyebileceğini düşündüğünüz ortamlara girmekten kaçınırsınız

Hayatınızda güven duyacağınız insanları (bu genelde kardeşler oluyor ve dikkatinizi çekerim Hansel ve Gretel isimleri de çok uyumlu iki kardeştir)her zaman hayatınızın taa içinde tutup, onlarla her şeyinizi paylaşmaktan çekinmemelisiniz.

Her zaman optimist olacağım diye gerçekleri görmemezlikten gelmek hayatta yapacağınız en büyük yanlışlardan birisi olacaktır.

Sorunlara çözüm üretirken bu çözümün getireceği sonuçları ve işe yarayıp yaramayacağını iyi düşünmelisiniz(Bakınız;ekmek kırıntıları

Bir de şekerden çikolatadan uzak durmalısınız.(Bu sadece sizlere tavsiyem,kendime değil

Çocuk olmak veya içinde bir yerlerde bir çocuk olması ne kadar güzel değil mi??