Mesajı Okuyun
Old 30-08-2003, 13:46   #3
Bahadır Özçelik

Sayın KARACA;
Yanıtladığınız için teşekkür ederim. Şu anda boşanmış değiliz, anlaşma yapıyor ve karşı tarafın şartlarını kabul etmişken babasının itirazları ve hakaretleri yüzünden herşey bozuldu. Eşim kızımı istediğin zaman görebilirsin derken babası itiraz ediyor. Bir avukatım var ve kendisi anne, baba ve çocuk açısından uygun çözümler buluyor. Kendisine güveniyorum ve burada durumumu sizlerle paylaşmam kendisine olan güvensizlik veya buna benzer düşüncede olmam değil. O kadar çaresiz hissediyorum ki kendimi, durumumu herkesle paylaşmak istiyorum.
Kızımın ruh sağlığı açısından gördüğüm sakıncalarla ilgili deliller neler olabilir, nasıl kanıtlayabilirim? Yaklaşık 1,5 aydır göremediğimi nasıl kanıtlayabilirim?
Avukatım dün kızımı görebilmem için mahkemeye başvurdu. Bu duruşmada kanıt olarak kullanılabilir mi?
Hakim velayeti bana verip, kızımı hafta sonuna kadar annesinin yanına verebilir mi?

Ben kızımı annesinden ayırmak istemiyorum. Mücadelemi de gerekirse hayatımın sonuna kadar sürdüreceğim. Fakat çocuklarından koparılan babalar için çözüm sadece kanıt toplamak mı? Kızımı her seferinde icra memuru ile mi göreceğim? Her seferinde icra memuru ile almak kızımın psikolojisi açısından ne doğurur? Hukuken bunun başka yolu yok mu? Boşanmak istemeyen ve kızını çok seven baba suçlu mu?

Çok fazla soru oldu, özür dilerim.
Saygılarımla
Hoşçakalın