Mesajı Okuyun
Old 29-01-2013, 11:06   #1
Konuk

Varsayılan 2 yaşındakı kızım ayrıldığımızda babasının miras haklarına ortak mıdır

öncelikle bize yol gösterdiğiniz için teşekkürler. ben ve eşim kamuda görevliyiz 4 senelik evliyim ve 2 yaşında bir kızım var. evliliğimden 1sene sonra sıkıntılarımız başladı. kayınvalidem kendini bizim evimizin sultanı gibi görmeye başladı. ablası annesi bizi ayırmak için ellerinden geleni yaptılar hatta onların yüzünden eşim 2 kez beni bıçaklamaya kalkıstı. eşim bana sürekli hakaret ediyor maaş kartımı vermiyor beni herkesin içinde rezil ediyor ne ailemin bize gelmesini istiyor nede beni aileme göndermiyor,arkadaşlarımıda istemiyor.kendisi aşırı anti sosyal bir kişi.şimdiye kadar hep ben kendimden tavizler verdim fedakarlık yaptım.hatta internet üzerinden baska bayanlara gönderdiği msjlarını yakaladım. sorum su: eşim bekarkan 6 sene boyunca tüm maaşını babasına vermiş biriktirmesi için. sözlendiğimiz günden beri şimdiki oturduğumuz evi kayınbabam bu ev sizin diyordu.evlenirken içini eşim birikimiyle yaptırdı kalan parasını babasına hibe etti kayınbabam öldü kayın validem ev benim diyor tapusu bizim üstümüze değil. kayınbabam öldüğünde mal paylaşımı yapılmadı.hala bu evde oturuyoruz ayrılırsam bu evden kızım hak alabilirmi, ortak birikimiz olan altınlar benim adıma bankada kasada. altınların yarısı düğünden kaldı yarısını biz çalısarak yaptık. altınların hepsini kızımın üzerine olmasını talep edebilirmiyim,ev kendine ait olduğu için uzaklaştırma cezası talep edebilirmiyim? ilginize şimdiden teşekkürler