Mesajı Okuyun
Old 31-03-2008, 10:27   #8
av.cemile

Ben de Av. Uygar adlı üyenin cevabına katılıyorum. Ödeme emrinin muhtevasında itiraz süresi ile ilgili uyarılar mevcut. Zaten bu ibareler ödeme emrinde geçmiyorsa o ödeme emri geçersiz sayılıyor. O nedenle borçlu şahıs ödeme emrini dikkatlice okusaydı veya başka bir avukata gitseydi ve danışma ve/veya dilekçe ücreti ödeseydi itiraz dilekçesi yazılır kendisine yardımcı olunurdu. Tabii o yerdeki tek avukat alacaklı avukatı değilse Ben burada milletimizin bedavacılığını görüyorum biraz.
Bir keresinde bana da borçlu gelip borçlu olmadığını ve ne yapması gerektiğini sordu.Soru çok komik geldi bana. Ben de başka bir avukata gitmesi gerektiğini, kendini hak sahibi gören müvekkilimin bana vekalet vermekten çekinmediğini, eğer kendisini haklı görüyorsa neden hakkını aramadığını sordum. Şimdi kendisine avukatlık hizmeti vermemin ne kadar uygunsuz/meslek ahlakına aykırı olacağını hatırlattım. Hiçbir şey diyemedi ve ödemesini yaptı.
Fakat müvekkilinizin haksız olduğunu farkettiyseniz vekillikten çekilmenizi tavsiye ederim.