Mesajı Okuyun
Old 19-11-2014, 16:44   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
Öncelikle emeği olan herkeze teşekkür ederim.27 yaşında sigortalı çalışan ms hastasıyım.Engelli raporu için başvuruda bulundum sağ gözümde 3 ayrı problem var astigmat şaşılık ve tembellik.Ben bir hatadır bu ikisi yeterli olur diye aslında birde bulunduğum psikolojik durumdan dolayı uğraşmak istemediğimden kronik sinüzit basur ve psikolojik problemlerimi belirtmedim ve %32 aldım. yaptığım meslek fırıncılık ve sıcak ms hastalığıma sıkıntı veriyor.Bu rapora itirazmı etmeliyim yoksa yenidenmi başvuru yapmalıyım. Birde işyerimde problem yaşamaya başladım çalışma haklarım ve diğer haklarımı nereden öğrenebilirim
-------------------------------------------------------------------------------------
Sayın KONUK,

Yazdıklarınızdan yola çıkarak iki yol izlenebilir.Birinci yol ilk raporu aldığınız ilin sağlık müdürlüğüne dilekce ile itiraz ederek yeniden muayene ve rapor talebinde bulunabilirsiniz.
Ya da yine ilk raporu aldığınız hastane baştabibliğine başvurarak yeni bir rapor için müracatda bulunup rapor aldığınız hastalığınıza ilaveten muzdarip olduğunuz diğer rahatsızlıkların da değerlendirmesini isteyebilirsiniz.
Doktorların yapacağı muayene ve tetkikden sonra size eğer şartlar uygun ise yeni bir rapor verilebilir.
Acil şifalar dileklerimle.

Ecz.Mesut ÇETİN