Mesajı Okuyun
Old 07-11-2010, 22:26   #72
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan adalet için
Binbir hayalle ve bir o kadar da zahmetle bürosunu açarak mesleğe yeni başlayan avukat arkadaşlar bu alanda birbirimizle her türlü bilgi paylaşımında bulunarak bu günlerde geceçek sabır denen günlerimizi birlikte atlatalım diyorum siz ne dersiniz?Eğer hemfikirsek yazımın devamınını okuyabilisiniz Ben yaklaşık 5 ay önce tek başıma büromu açmış bulunmaktayım hergün yeni bir umutla büromu açıyorum ama malum gider çok gelir yok.Büroda zamanımı daha cok okuyarak ve nerden ne iş bulurum diye araştırarak gecirmeye calışıyorum.(Henüz 'avukat iş kovalamaz iş avukatı kovalar'durumuna gelemedim malasef)Bazen of diyorum karamsarlığa kapılıyorum verilen emekleri düşünüp sabırsızlanıyorum.hatta hukuku çok sevmeme rağmen yavaş yavaş başka bir meslek mi seçseymişim deme aşamasına geliyorum.Neyse yazmak iyi geldi içimi döktüm rahatladım Bu arada kapım çalıyor yoksa gelen yeni bir iş mi?

Benzer durumları ben de yaşadım.

Fakülteden en yakın arkadaşımla ortak büro açtık. (1993/Ocak)

İlk kazancımız, borçlunun 31.12.1993 tarihinde saat 16.00'da elden getirdiği müşteri çeki ile idi.

Hiç unutmuyorum. Arkadaşım büroda borçlu ile beklerken ben tık nefes bankaya koşarak, tahsil etmeye gitmiştim. Ben bankada, ortağım büroda heyacanla bekliyorduk. Saat.16.50 de çekin karşılığının olduğunu öğrendim ve tahsil ettim. O zaman Cep telefonu da yoktu. Sanki dünyayı tahsil etmiş gibi içim içime sığmıyordu. Koşarak büroya gitmiştim. (Netice de güzel bir Yılbası akşamıydı.)

Çok parasız kalmıştık. Ama zaman her şeyin ilacı.

Avukatlık ilginç bir meslektir. Sabır, sabır, sabır...

Bekleyin, kazanacaksınız.