Mesajı Okuyun
Old 02-04-2009, 15:51   #3
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
Ne Yapicagimi Sasirdim 1998 Yilinda Evlendim Esim 2 Yildir Yurt Disinda Bulgar Vatandasi Ismini Degistirdi Adresi Yok Bosanmak Istiyorum Turkiyeye Girisi Yok Nasil Bir Yol Izlemeliyim 10 Yasinda Bir Oglum Var Benim Yanimda Esime Ulasamiyorum Facebooktan Resimlerini Goruyorum Ama Kendine Bir Hayat Cizmis Bunlari Delil Olarak Mahkemede Suna Bilirmiyim Ne Olur Bana Bir Fikir Verin

Sayın Katılımcı;

Aile Nüfus kaydınızı istediğinizde eşinizin ismi ne şekilde görünüyor ise bu isme dava açmanız gerektiğini düşünüyorum;

Eşinizin Türkiye'de bildiğiniz son adresine veya herhangi bir adrese boşanma davası dilekçesini tebliğ ettirebilirsiniz. Buradan tebligat eşiniz tarafından alınamadığı için geri gelecektir.

Ve adresi bulunumayan davalı için mahkeme ilgili yerlerden adres araştırması isteyecektir.

Bunlardan da sonuç alınamaz ise, davalıya İLANEN tebligat yapılması yoluna gidilecektir.

Yapılan ilanen tebligattan sonra mahkeme sizin ileri sürdüğünüz boşanma sebepleri üzerine inceleme yapacaktır.

Yani şiddetli geçimsizlik ve fiiilen de ayır yaşama ve eşinizin hiç bir aile sorumluluğunu yerine getirediğinden evlilik birliğniin temelinden sarsıldığını ve bunda da eşinizin KUSURLU olduğunu ispat etmeniz halinde, boşanma gerçekleşecektir.

Mevcut durumunuzla ilgili bir avukattan bilgi almanız sorununuzun çözümünde size YARAR sağlayacaktır.

Saygılarımızla,