Mesajı Okuyun
Old 28-09-2007, 09:03   #21
av_sibelll

Karar İyi Bir avukat !??

Az Önce sayın Habibe Kayar' ın yıllar önce siteye eklemiş olduğu 'Avukatlar Hakkında' ki yazıyı okudum. Keşke bu yazıyı daha önce okumuş olsaydım diye düşündüm. Bende 3 ay önce büro açtım ve çalışmaya başladım. Ancak yazıyı okuyunca kendimde olan eksiklikleri gördüm ve bunun üzerine düşünmeye başladım. Bu yüzden iyi bir avukat nasıl olunur sorusuna verilebilecek en güzel yanıtın Sayın Habibe Kayarı' ın siteye eklemiş olduğu yazının olabileceğini düşünüyorum. Meslek hayatına daha yeni başlamış veya başlayacak olan meslektaşlarımın öncelikle bu yazıyı okuması gerektiğini düşünüyorum. Bu yazının bana çok şey katacağına inanıyorum.
Amaç sadece para kazanmak olursa daha en başından kaybedeceğimizi düşünüyorum. Mesleğimizi gerçekten sever ve onun kurallarına göre hareket edersek zaten para da bize doğru gelecektir. Bizim mesleğimiz gerçek anlamıyla her kalıba uyabilen , bir çok avantajı içerisinde bulunduran, çok yönlü bir meslek. Bu mesleğin içerisinde bulunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Sayın Habibe Kayar' a da bu yazıyı bizlere sunduğu için sonsuz teşekkür ediyorum.