Mesajı Okuyun
Old 30-07-2007, 16:51   #53
AVOY

İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde 2. sınıfımı tamamladım.

Öncelikle Devlet-Vakıf tartışması her zaman olan bir durumdur, artık bunu yadırgamıyorum. Vakıf üniversitesinde okuyan biri olarak birkaç şeye değinmek istiyorum.

Üniversitemden son derece memnunum. Kampüsümüz (Şirinevler kampüsü) eski bile olsa kanımca birçok yönden yenisine (Ataköy kampüsü) göre daha iyi ve daha kullanışlıdır. Hukukçuların ağırlıkta olması sıcak bir ortam yaratıyor. Tam arkasının Şirinevler olması nedeniyle her türlü ihtiyaca cevap bulunmaktadır (yemek, içmek, eğlenmek, barınma vs.). Ayrıca yurtlar da burada bulunmaktadır.

Derslerimizi son derece değerli hocalardan alıyoruz. Devlet üniversitelerinde hocaların yüzlerinin çok az görüldüğünü, daha çok asistanlar ile haşır neşir olunduğunu duymuştum (doğruluk payı nedir bilemiyorum). Derslerimizi bizzat hocalarımız kendileri vermektedir ve ders iptali, ertelenmesi vb. durumlar ile karşılaşılması çok düşük bir ihtimaldir. En çok sevdiğim yönü de hakikaten alanında uzmanlaşmış ve isim yapmış, değerli hocalarımızdan ders alma konusudur.

ÖSS başarı bursunun iptal edildiğini henüz kimseden duymadım, arkadaşımın ortalaması 2'nin altına düşmüştü ancak bursu hala devam etmekteydi. Okul başarı bursu alındığı takdirde ortalamaya bakılıyor diye biliyorum.

Dersler Türkçe yapılmaktadır, 3 dönem "Legal English" adında hukuk ingilizcesi dersi verilmektedir.

Sınavdan başarılı olunduğu takdirde hazırlık okuma zorunluluğu yoktur yani PETEK adında bir sınava tabi tutuluyorsunuz, başarılı olursanız direk 1. sınıftan başlıyorsunuz (tabi isteğe bağlı olarak okunabilirde).

Sormak istediğiniz başka bir soru var ise yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılar