Mesajı Okuyun
Old 19-10-2006, 09:52   #5
Av.K.P

Çok alakasız ama bu soru bana staj döneminde yaşadığım bir anımı aklıma getirdi. Staja yeni başlamıştım ve hiçbir şeyden haberim yoktu. Yanında staj yaptığım avukat(!) elime bir kağıt tutuşturdu ve kağıdın üzerinde icra dairesi ve dosya numarası ile birlikte "zabıta tahkikatı istenecek" diye bir not yazıyordu. Benim zabıta tahkikatının ne demek olduğundan haberim dahi yok, o ana kadar talep açıp açmadığımı şu an hatırlamıyorum ama muhtemelen açmamıştım.Ama yanında staj yaptığım(!) avukat daha önce hiçbir tecrübem olmadığını bildiği halde o kadar normal bir şekilde bu işi yapmamı istedi ki ben de zabıta tahkikatının ne demek olduğunu ve nasıl yapılmasını bilmem gerektiğini düşünerek bürodan ayrılıp Sultanahmet Adliyesine gittim. Nedense staj dönemi öğrenme dönemi olmasına rağmen avukatların bir kısmı stajyerlere o işi biliyormuş gibi davranıyorlar. Neyse sonra adliyede gözüme genç ve benim derdimden anlayabileceğini düşündüğüm bir avukat kestirip zabıta tahkikatının ne demek olduğunu ve nasıl yapılacağını sormuştum Şimdi geriye baktığımda kendi halime üzülerek gülümsüyorum. Sadece paylaşmak istedim.
Herkese kolay gelsin.