Mesajı Okuyun
Old 06-02-2009, 12:26   #65
Av.Nur Hayat BURAN

Bugün ben de sanıyorum bir hakimimiz tarafından müştekisi olduğum davada yalancı yerine konuldum. Olayı sizlerle paylaşmak istiyorum;
Uzlaşmacı olarak atandığım bir dosyada uzlaşmak isteyen tarafları aradım. Günlerden Cuma idi. Telefonda Pazartesi günü şu saatte şu mekanda uzlaşma toplantısı yapmak için davet ettim. Uzlaşmanın tarafları bir bayan ve erkekti. Bayan hiddetle "benim telefonumu nereden buldun?" dedi. Ben de yeniden uzlaşmacı atandığımı telefonunu savcılığın verdiğini ilettim kendisine. "Hangi savcı verdiyse telefonumu onu şikayet edeceğim." dedi. Ben de yeniden uzlaşmayı kendisinin istediği için beni atadıklarını anlattım. Her neyse anladığı inancı ile pazartesi günü görüşmek üzere sözleşerek telefonu kapattık.
Konuşmamızın ertesi günü elemanım ile dosyalarımızı gözden geçirdiğimiz esnada telefonum çaldı. Telefondaki bey, "avukat mısın?" diye sordu. "evet, buyrun" dedim. "Sen dün benim kardeşimi aramış ve sizi uzlaştıracağım diye tehdit etmişsin" dedi. Ben de "beyefendi böyle tehdit mi olur? Siz kimsiniz bu arada?" dedim. "Benim adım X, beni görüdüğün yerde tanırsın, senin kafanı kopartır öldürürüm" dedi bağırarak. Ben de "beyefendi, siz ne dediğinizin farkında mısınız sizi bir şikayet edeyim de görün" dedim. O da "şikayet etmezsen şerefsizsin" dedi ve telefonu kapattı.
Ben de o sinirle gidip şikayetçi oldum. Aradığı numara da cep telefonumda çıkmıştı. Yanımda da tanığım vardı. Zira adam o kadar bağırmıştı ki elemanım söylediklerini duymuştu. Her neyse ifadelerimiz alındı, şüphelinin sesini kasede alıp bana teşhiş ettirdiler, Uzlaşmacı olarak atandığım bayanın kardeşinin adı da X çıktı, aranan telefon numarası bir telekom bayisine ait çıktı. Ardından kamu görevlisini tehdit ve hakaretten dava açıldı. Bugün ilk celsesi vardı ve hakim bey " bana pek inandırıcı gelmedi" dedi. Ben de kaldım öylece, bir tarafımdan böyle bir senaryoyu nasıl uydurayım yahu? sonuç BERAAT. Tabii ki temyiz edeceğim kararı. Ancak beni burada en çok sinirlendiren hakimin tavrıydı. Resmen yalancı yerine konuldum...