Mesajı Okuyun
Old 07-01-2010, 09:35   #70
Av.Ömer U.L

İlk mesajın yazılma tarihi 2005.Şu anda ise 2010’dayız.Ancak hala mesleğimiz ileri gitmediği gibi aksine gerilemekte.Bazen kendime soruyorum neden böyle diye.Aslında cevap da veriyorum.Çünkü sorunlarımızı sadece forum sitelerinde yazıyoruz belki birileri bizi duyar da yardım eder diyoruz.Gerçek dünyada ise harekete geçmiyoruz kendi aramızda konuşuyoruz sadece.Arada bir diyoruz ‘ya bizim haklarımızı savunacak bir meslek kuruluşumuz vardı diye’ nerde o diyoruz?Aslında onlar da çalışıyor.Benim bildiğim kadarı ile 2007’den beri ‘genç avukatların sorunu’ adı altında çeşitli barolarda konferanslar veriyorlar.Ama ne hikmetse sadece konferanslar veriyorlar hala bir icraat yok.Sorunlarımızı bir türlü çözemiyorlar.Neden acaba bana biri bunun cevabını verebilir mi?Aslında barolar birliği bizim sorunlarımızın neler olduğunu çok iyi biliyor ama bir türlü çözemiyor.Bizlere de ‘bakın biz sizin için çalışıyoruz 3 yıldan beri’ demek için sadece bu konferansları düzenliyorlar.Aslında biz insanoğlu önce sorun oluştururuz.Sonra da bu sorunları çözmek için konuşup dururuz o kadar çok konuşuruz ki artık sorunları konuşmaktan sıkılırız.İşte biz avukatlar ve stajyer avukatların yaptığı da aynen bu.Sanırım son 10 yıldır konuşuyoruz ama hala bir çözüm yok.Bir çoğumuz konuşmaktan da sıkılmış olmalı.Artık üzerimizdeki bu ölü toprağını atalım titreyip kendimize gelelim.Yoksa Yüce ALLAH’ın izniyle yaşarsak bir 10 yıl daha bu sorunları konuşmaktan sıkılmayanlar tabi kalırsa ve de aramıza yeni katılan arkadaşlarımızla konuşacağız.Türk hukuk sitesinin değerli yöneticileri acaba sizlerin önderliğinde sorunlarımız ve çözümleri için artık ayağa kalksak mı?Uyuyan devi sizlerin önderliğinde uyandırsak mı?Not:Belki sizler harekete geçmiş de olabilirsiniz.Bu güzide siteye yeni üye olduğum için ben bilmiyor olabilirim.