Mesajı Okuyun
Old 23-12-2020, 15:39   #19
Avukat1005

Alıntı:
Yazan avukat sinem
Öncelikle tüm meslektaşlarıma saygılar sunarım. Benim de şu an elimde açılmayı bekleyen bir ipoteğin kaldırılması davası var ancak uzun araştırmalar yapmama rağmen henüz net bir çözüme ulaşabilmiş değilim. Dolayısıyla sizlerin de değerli fikirlerinizi almak istedim. Olay özetle şöyle; "Müvekkillerim ölen A şahsının mirasçılarıdır. A şahsı, 2 Mart 341 tarihinde,B şahsının temyiz davasına kefalet olarak kendi gayrimenkulü üzerinde ipotek tesis ettiriyor. Çok eski tarihli bir ipotek olduğu için lehine ipotek tesis edileni bulmam mümkün değil.Ayrıca ipotek bedeli de belirsiz. Sadece;"B şahsının temyiz davasına kefaletinden dolayı" diye bir ibare yazılmış. Aklıma şöyle bir çözüm yolu geldi; temyiz davasına kefaletten dolayı kurulmuş bir ipotek olduğundan dolayı davalı olarak Hazineyi ve Adalet Bakanlığı'nı göstersem(Bakanlığın tüzel kişiliğinin olmadığını biliyorum ancak yine de dilekçede yer alsın tebligat gidip dönsün acaba sonuç alabilir miyim? Yoksa tam ismi ve adresi belli olmayan B şahsı ile mi uğraşmalıyım? Sizler bu konuda ne düşünürsünüz?

Sinem hanım, 2011'de karşılaştığınız hususla tam şu an karşılaşmış bulunmaktayım. Bedel belirsiz, 1957 tarihli bir ipotek var elimizde. Siz nasıl bir yol izlemiştiniz acaba? Bizi aydınlatmanızı ve tavsiyelerinizi öğrenmek isteriz. Teşekkürler şimdiden