Mesajı Okuyun
Old 17-05-2010, 13:48   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma Ardından

İyi günler,

Cuma günü çekişmeli boşanma davamızın son aşaması görüldü. Boşandık. Davayı kocam açmıştı, anlaşmalı boşanmadan çekişmeli boşanmaya dönüşmüştü.
Benim talebim bin tl kızım ve benim için (500-500 nafaka)
50 bin lira tazminat ve düğünümüzde takılan altınların yarısı olan 75 bin liraydı.
Ancak boşanma kararıyla birlikte hiçbir talebim kabul edilmedi. Sadece 500 tl kızım için nafaka bağlandı. Ben çalışmadığım halde; bunu kanıtladığım halde nafaka bağlanmadı. Üniversite mezunuyum ama kızım doğduktan sonra işten ayrılmıştım.Eşimin alkol kullanımı, uyuşturucu kullanımı ve beni aldatması söz konusuydu, bunlarla ilgili her türlü kanıtı sunmamız ve araştırma istediğimiz halde hiçbir araştırma yapılmadı. Tamamen mağdur durumdayım; işim yok, kızıma bağlanan nafakayla kira ödemem mümkün olmadığı için ailemin yanına başka bir kente taşındım, ailemden de destek göremiyorum. 22 yaşında evlendim şu anda 25 yaşındayım.
Eski eşim, bu dava sürerken bana tazminat davası açmış, o görülüyor şu anda. Biz de bunun üzerine tazminat davası açtık o red edildi.
Ne yapabilirim? Çok zor durumdayım, nasıl olurda hakim alkol kullanımıyla ilgili alınan cezaları göz ardı edebilir?