Mesajı Okuyun
Old 20-12-2014, 14:08   #43
Av. D. Koca

Alıntı:
Yazan merve saraç
! İzmirde Avukat Olabilmek!

Merhaba Sayın Meslektaşlarım;

üzüldüğüm bir konuyu siz değerli forum üyeleriyle paylaşmak istiyorum. Ruhsatını yeni almış, iş aramakta olan bir meslektaşınızım ve iş ilanları tam bir rezalet! 4YIL boyunca okuyup hukuk mezunu oluyorsun ancak takipçi muamelesi görüyorsunuz. Gittiğim her iş görüşmesinden neredeyse kavga ederek ayrıldım. Hepsinin talepleri aynı icra işlemlerini takip etmem! İcra takipçişi değil avukat olmak istiyorum. Ancak takipçi olmayı göze almadan Avukat da malesef ki olamıyorsunuz. SONUÇ: İşsiz bir Avukatsınız!

Sayın meslektaşım, benzer süreçleri ben de yaşadım hatta o dönem meslektaşlarımdan ve mesleğimden soğumuştum. Sonrasında bir avukatla, sadece hukuk davalarına girmek, karşılığında da bürosunun bir odasını masrafsız kullanmak üzere anlaşmıştık. Benzer ilan veren meslektaşlarımızla görüşebilirsiniz. Maddi açıdan çok sıkıntı çekersiniz ama icra takipçisi olmaktan kurtulursunuz. Eğer iyi niyetli bir meslektaşa denk gelirseniz, masrafsız büro kullanımına ek olarak, takip ettğiniz davalar için de bir komisyon verebilir...

Başka bir seçeneğiniz de eğer ailenizden katkı görebilecekseniz, masraf ortağı olabileceğiniz ekonomik açıdan uygun bir büro bulmak...

Sabırlı olmanızı, sosyal çevrenizi geliştirmenizi, bu sitenin meslektaş soruları kısmını takip ederek, çeşitli davalar hakkında bilgi sahibi olup, kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim...