Mesajı Okuyun
Old 03-12-2015, 17:00   #10
c.eda

Merhabalar
Ben de elektrik faturalarına yansıtılan haksız kalemlerin iadesi ile ilgili çalışıyorum.
Yakın zamanda bulunduğum ildeki elektrik dağıtım şirketinden müvekkillere ait son on yılık fatura dökümlerini istedim ve geçenlerde söz konusu dökümler elime ulaştı. ben de dilekçemi hazırlayarak yalnızca bir müvekkile ait faturaların bir kısmı ile ilgili başvuruyu yapmak üzere Tüketici Hakem Heyetine gittim. orada görüştüğüm bey efendi başvurumu alacağını hatta lehime karar vereceğini fakat yaklaşık bir buçuk yıl önce yapılan bir başvuruda verilen kararın iptai için meselenin mahkeme ye taşındığını, hakimin Yargıtay kararında tüketici aleyhine bir nokta bularak THH kararını iptal ettiğini söyledi. buna ek olarak 17/12/2014 tarihinde EPDK tarafından bir bildiri yayınladığını bu bildiride "elektrik faturalarına yansıtılan kalemlerin EPDK tarafından yapılan düzenlemeler doğrultusunda tahsil edildiğini, bu sebeple öncelikle bu kararların iptali gerektiğini; buradaki yetkili merciin Danıştay olduğu"nun belirtildiğini söyledi. ben de başvuru yapmadan tekrar araştırayım dedim. http://www.eud.org.tr/TR/Genel/Belge...46799E749A6E99 linkteki yazıyı buldum. daha sonra sayın av_emrah'ın paylaştığı ve sonuncusu Eylül/2015 tarihli Yargıtay kararlarını gördüm. öğrendiğim kadarıyla şirketler ilgili düzenlemelerin iptali için Danıştay'da dava açmaya başlamışlar. Şimdi merak ettiğim bu konuda Danıştay tarafından kaydedilen bir gelişme var mı?
mesele ile ilgli bilgi sahibi olan meslektaşlarımız bilgilerini bizlerle de paylaşırlarsa çok seviniriz. herkese iyi çalışmalar.