Mesajı Okuyun
Old 15-03-2012, 15:49   #86
Av. Aslı Kaya

Alıntı:
Açtığı davadan feragat eden ya da SGK'na ikramiye ödemesi ile ilgili başvuruda bulunan var mı acaba..?

Tuğba hanım,
Hukukçu olmadığı için paylaşmaya katılamayan bir arkadaşımızın davadan feragata ilişkin yapmış olduğu başvuruyu ve gelişmeleri sizlerle paylaşmak isterim. Öncelikle paylaşımda bulunmak için mail kanalıyla iletişime geçen İsmail Aygün'e teşekkürlerimi sunuyorum.

Sayın Aygün'ün yazdıklarını aynen aktarıyorum;
"Ben 2010 yılında açtığım dava devam ederken 6270 sayılı kanun sonrası SGK'na tekrar ikramiye dilekçesi verdim.Kurum yaklaşık 20 gün sonra davadan feragat edersem emekli aylığı bağlandı 2004 yılındaki katsayılarla ikramiye ödeneceğini bildirdi.Benim Emekli Sandığına tabi olarak 23 yıllık hizmetim vardı ,2000 yılında istifa ettim ve 2004 yılında Emekli Sandığına tabi olarak amekli aylığım bağlandı.Geçtiğimiz hafta Ankara'ya giderek İdare Mahkemesine feragat dilekçesi verdim.Katiplik tarafından onaylı feragat dilekçe nüshası ve 2 ad.fotoğrafla SGK'na giderek işlemlerimi başlattım.İkramyemi hesaplattığımda 2004 yılı değerlerine göre 18.000 TL ödeme yapacaklarını belirttiler.Bu işlem yaklaşık 45 gün sürüyormuş.Umarım size,hukukçu arkadaşlara ve mağdurlara güzel bir gelişme iletmiş oldum."

Sayg.