Mesajı Okuyun
Old 20-06-2017, 09:33   #1
Güçlü olmaya çalışan anne

Varsayılan 17 aylık bebeğin babada yatılı kalması, her hafta görüştürülmesi

Merhaba, oğlum yaklaşık 3 aylıkken evi terketmek zorunda kaldım. Sorasında eşim , oğlumu görmesini engellememe rağmen , kişisel ilişki davası açtı ve bilirkişi raporuna istinaden iki haftada bir pazar günü 6 saat görüşme kararı çıktı. (ilk olarak 2 saatlik görüşme kararı vardı, sonra arttırıldı. Bilirkişi raporuna göre çocuk 7 yaşına geldiğinde babada yatılı kalabilecek). Yaklaşık 3 ay önce boşanma davsı açtım. Mahkeme başlangıçta eşime 6 ay süreyle uzuklaştırma, telefonla hakaret etmeme ve ortak konutun bana tahsisi kararını verdi (oğlumla görüşmeleri devam edecek şekilde ). Fakat karşı tarafın itirazından sonra birden bire bu uzaklaştırma kaldırıldı . (İtiraz dilekçelerinde dayanak olarak gösterdikleri karardaki çocuk 17 yaşında ) Her ayın 1. ve 3. pazarları 8 saatlik görüşmeye ek olarak , her ayın 2. ve 4. cumartesileri de 1 gün süreyle babada yatılı kalması kararı verildi.( Oğlum daha 17 (ON YEDİ) AYLIK ). Bizde itiraz ettik ama günlerdir karar çıkmadı. Hakimle konuştuğumuzda kararın kendi takdiri olduğunu, uzman atayacağını (kişisel ilişki davasındaki uzman raporunu bu davada geçerli saymıyor)) ve onun raporuna göre karar vereceğini söyledi. Bilirkişi 15 gün sonra görüşmeye gelecekmiş ve raporunu da ne zaman tamamlar, hakim ne zaman okur ve karar verir belli değil, adli tatilde araya girerse 4-5 ay boyunca eski karar geçerli olacak ve oğlumu her hafta sonu babasına vereceğim ve onda yatılı kalmaya devam edecek.(Ben çalışan bir anneyim ama şuan ücretsiz doğum iznindeyim). Avukatım itiraz dilekçemizi verdiğimizi ,yapacak başka birşey olmadığını söylüyor .Hakimle ters düşecek , karşımıza alacak şeyler yapmanın zarar vereceği görüşünde.
Özetle durumum bu ve acilen farklı görüşlere ihtiyacım var. Mahkemeden itiraz dilekçeme hızlı cevap vermemesinin , yazılı olarak , gerekçesini isteyebilirmiyim ? Kararı hızlandırabilmek için başvurabileceğim başka bir mercii varmı?
Önerilerinize, yorumlarınıza çok hızlıca ihtiyacım var. 5 gün sonra oğlum yatılı olarak kalacak ve , Allah korusun , Hakim hastalanır ropor - izin alırsa 5 ay boyunca bu durum devam edecek ve oğlumda telafisi çok zor psikolojik-fizyolojik problemllere yol açabilir. (şimdi bile her görüşmeden sonra hastalanıyor) Teşekkür ederim
Güçlü olmaya çalışan anne