Konu: Kürtaj
Mesajı Okuyun
Old 02-02-2007, 17:58   #17
suskun_juliette

Varsayılan Dayanılabilir mi ?

Annenin sağlığını tehdit eden durumlarda kürtaj yapılmalı evet.ya da çocukta önemli derece sakatlık ya da yaşamasını zorlaştıracak derecede mühim özürler varsa kürtaj haklı görülebilir.ama sorumluluklarını bilmeden bazı davranışlarda bulunmamak lazım.bir can bir hayat.evet bizler gibi eli ayağı tam şekilli oluşmasa da bir canlı ...
kürtajla alınan bebeklerin gösterildiği bir video izledim.gördüklerim beni derinden etkiledi. dayanamadım.elleri bacakları koparıla koparıla anne karnından alınmışlar.bir madeni para kadar büyüklüğünde bile değil elleri ayakları..o videonun bulunduğu linki eklemek istemedim.ama gerçekten görenlerin bir kez daha insalığı sorgulayacağı kareler yer alıyordu..bilinçli olunmalı diyorum.ama yine belirtmek istiyorum anne sağlığını tehdit eden bir durumun varlığında ve çocuğun doğduktan sonraki yaşamıyla ilgili problemler olacaksa kürtaj gereklidir ,kanunidir ve kanunda kürtaj için de belli süreler vardır.bunlara uyularak bu işlem gerçekleştirilir.ama peki ya diğer sebepler?bunlar bir canlıyı daha doğmadan öldürmek için bir yeterli ve geçerli mi ya da haklı gerekçeler midir?DOĞMASA DA ANNE KARNINDA YAŞAYAN BİR İNSAN...