Mesajı Okuyun
Old 03-10-2011, 19:34   #11
eşitlik mi

Benim düşünceme göre ya delidolu avukatlarla çalışacaksınız ya da bulana kadar idare edeceksiniz,bu şimdilik kestirme bir yol.Yanında çalıştığınız insanın sizi "kullanmaya"çalıştığı anda büroyu arkanıza bakmadan değiştirin.Bu ülkede yeri geldiğinde hak hukuk diyen fakat zamanı gelince aman işim görülsün de varsın bizim stajyere olan olsun diyen avukatlar, mevcudiyetin %99 unu oluşturur.Fakat kendisine hakim "zılgıtı"çekince yok efendim bende avukatım yargının ayağıyım demeye başlar.Ne için çalıştığınız ve kimlerle çalıştığınızı iyi değerlendirin.Bu meşakkatli dönemde zaman zaman "Benim ne işim var burda?" ya da "Nelerle uğraşıyorum ben?" tarzı soruları kendinize çok fazla soracaksınız.Ve en mükemmeli içinizdeki hırsı saklayın ve kullanacağınız zaman da asla birine güvenerek kullanmayın.Düzeni değiştirmek gerçekçi bakış açısıyla imkansız,gelenler oraya nasıl geliyorlar kimlerden neyi öğrenerek geliyorlar bu da bu cümlemin gerekçesi olsun.Bazı şeyleri herkes bilir,siz de öğrenirsiniz,ama bu öyle bir meslek ki artık öğrendiğinizde vaktiniz kalmaz bazı şeyleri yapmaya,bu da olayın ikinci bakış açısıyla değerlendirmesi.Sanmayın ki yaşım 50 amerikaya da gitmedim ama nerde olduğunu biliyorum

Not:Söylediklerim genel ve kalbi düşüncelerimdir.

Saygılarımla meslektaşım..